Home » Aktualności » Najlepsze » Lekcje języka polskiego w Krynicy Zdroju

W dniu 26 czerwca, z inicjatywy Fundacji „Braterstwo”,i Centrum Rozwoju i Partnerstwa ,,Polonia,, pobyt w Krynicy-Zdrój rozpoczęły dzieci z polonijnych rodzin na Ukrainie.

Dzieci polonijne z Winnicy na Ukrainie  doskonaliły język polski. Ale nie tylko nauka zaprząta ich głowy,  wyznając zasadę przez naukę i zabawę do zdrowia postarali się aby dzieci „poszalały” na basenie w ORW Panorama i na odkrytym basenie przy ul. Pułaskiego, na rajskich ślizgawkach, pooddychały czystym, świeżym powietrzem podczas pobytu na Górze Parkowej i podczas zejścia z niej a także w czasie zabaw i grilla w OW Andrzejówka nad Popradem. Wszystkie te działania powodują, że dzieci nabierają kondycji i sił a co za tym idzie na ich twarzach coraz częściej gości uśmiech  a to dopiero półmetek ich pobytu,

Świetna zabawa połączona ze sporym wysiłkiem. Mimo, że było niełatwo, mimo że było mokro, było świetnie!

Zabawa, śmiech i wspólna praca przy wiosłach na długo pozostanie w pamięci naszych polonijnych przyjaciół z Ukrainy.  wody a pozostali wykonali kawał solidnej roboty podczas spływu z Muszyny do OW Andrzejówka nad Popradem. Najszybsi byli, o dziwo, ci najmłodsi.

na krynicki deptak aby uczestniczyć w finałowym koncercie festiwalu „Świat pod Kyczerą”. Wspaniałe występy zespołów, praktycznie z całego świata, spotkały się z gorącym przyjęciem naszych gości z Ukrainy.