Home » Aktualności » VIII MIEDZYNARODOWY plener malarski sztuki i rzemiosła

Przez 10 ostatnich dni lipca odbywał się w Krynicy Zdrój VIII Międzynarodowego Pleneru malarstwa i rękodzieła artystycznego pt. „Braterskie Spojrzenie”. W tym roku udział w plenerze biorą dzieci z Ukrainy oraz z Polski, dlatego też naszą tegoroczną dewizą jest ” poprzez sztukę i kulturę do przyjaźni, zrozumienia i pokojowego współistnienia”.

Na krynickim Deptaku wiele się dzieje. Występy na scenie obok pijalni, muzycy grający na terenie Deptaku oraz WARSZTATY działające podczas pleneru „Braterskie Spojrzenie”.

Wszystkie te wydarzenia cieszą się dużą popularnością, możliwość stworzenia własnoręcznego dzieła pod okiem artystów przyciąga rzesze zwolenników. Jedno z rękodzieł wielokrotnie wsadzane jest, przez osoby które to rękodzieło stworzyły, do ust ! I nie jest to nic strasznego, jako że rękodziełem tym, jest ozdobiony lukrem pyszny piernik.

Plener „Braterskie Spojrzenie” pokazuje uczestnikom piękno polskich krajobrazów ale także piękna miejsc znajdujących się u naszych południowych sąsiadów. Uczestnicy pleneru na jeden dzień zagościli w Bardejovie, gdzie po zwiedzaniu zabytków uwiecznili na swoich pracach. Dzięki tego typu działaniom informacja o naszej inicjatywie dociera do coraz większej rzeszy odbiorców w Polsce, na Ukrainie a teraz także na Słowacji. Jesteśmy przekonani, że w kolejnych edycjach pleneru „Braterskie Spojrzenie”, uczestniczyć będą również artyści ze Słowacji. Promocja przez kulturę to jedna z przyjemniejszych form promocji

 

Nie było by tej pięknej imprezy bez takich osób jak: Burmistrz miasta Krynica-Zdrój Dariusz Reśkoj, Przewodnicząca Rady miasta Małgorzata Półchłopek Zarząd Uzdrowiska Krynica-Żegiestów, Dyrekcja Centrum Kultury, którym serdecznie dziękujemy 

Plener to nie tylko wystawa prac w Galerii Centrum Kultury ani też warsztaty, które odbywały się na krynickim Deptaku, to przede wszystkim wspólne poznawanie siebie – uczestników z Polski i Ukrainy . Tego typu imprezy powodują, iż bliższa nam jest kultura obydwu narodów, poznajemy naszą mentalność i charaktery, bliższe są nam nasze radości i smutki a to oznacza, że doskonale się integrujemy. Do zobaczenia podczas kolejnej edycji „Braterskiego Spojrzenia”.